registrace | zapomenuté heslo

Grunt Blatiny

grunt Blatiny
Chalupa VHS Brno na Blatinách slouží především jako základna pro výcvik našich členů na cvičných skalách Ždárských vrchů a jako místo školení nováčků a instruktorů po celý rok. Je zde pořádána také každoroční Horoškola pro nové členy, výroční schůze oddílů a další sportovní akce.

Chalupa (grunt) byla pořízena v roce 1976 za peníze z pracovní činnosti našich členů, brigádně byla rekonstruována a brigádně je také dále udržována. Je majetkem VHS Brno.

Grunt je vybaven centrálním vytápěním a společným sociálním zařízením se sprchami s teplou vodou, kuchyňkou s velkou jídelnou - společenskou místností a další kuchyní - krbovnou. Obě kuchyně jsou vybaveny plynovými sporáky, nádobím, ledničkami a mrazákem. Spí se na společné noclehárně nebo na menších pokojích ve vlastních spacácích (prostěradlo sebou). Přezůvky nutné. Doporučený je vlastní polštářek. Pro ubytované je možnost příjezdu autem a parkování u gruntu.

V létě lze využít sportovního hřiště za chalupou nebo posedět u ohniště. Koupání je možné v blízkém Milovském rybníku. Místo je výhodné pro pěší nebo cyklistické výlety po okolí. V zimě je zde spousta možností kam vyrazit na lyžařské tůry (upravovaná strojová stopa vede kousek od chalupy).

Místo a příjezd

Adresa gruntu je Blatiny 33.
Souřadnice GPS jsou 49 39' 7.19'' N 16 5' 37.03'' E.
Příjezd autem je možný po odbočce ze silnice Sněžné – Milovy. Jede se pořád do kopce, kde minete odbočku k hostinci U Kosků a další tři stavení, až se dostanete ke gruntu. Poznáte ho podle fotek.

Rezervace ubytování pro členy VHS

Přejít na informace o obsazení chalupy a rezervační formulář »

Kontaktní osoby

Pro další podrobnosti a domluvu ubytování pro členy a hostující můžete kontaktovat hlavního správce:

Radek Juříček
Mobil:
Email:

Další správci:

Radek Veverka
Mobil:
Email:
Ladislav Krejčí
Mobil:
Tel.domů:
Email:
702 132 899
548 535 046
krejciladis@seznam.cz
Lukáš Ducháček
Mobil:
Email:

Fotografie chalupy a okolí