registrace | zapomenuté heslo

Medvědí bouda

Medvědí boudaMedvědí chata je majetkem VHS Brno a slouží především jako základna pro výcvik našich členů zejména v zimních měsících. Chalupa byla pořízena v roce 1968 za peníze z pracovní činnosti našich členů, brigádně byla rekonstruována a brigádně je také dále udržována. Více o její historii se můžete dočíst v dokumentu zpracovaném Martinem Šarbortem na základě vzpomínek starších členů. Ke stažení zde.

Kapacita chaty je 30 míst. Projeví-li někdo zájem o objednání Medvědince, musí objednavatel zaplatit správci zálohu za minimálně 20 ubytovaných.

Chata je skromnější ve vybavení, ale nabízí to správné dobrodružství a romantiku uprostřed lesů, bez zbytečně rušivých výdobytků civilizace jako je teplá voda, ústřední topení nebo elektřina (v zimních měsících se večer pouští agregát). V zimě nabízí 2 km vzdálený horský hotel Paprsek spoustu upravovaných běžkařských stop a sjezdovku s umělým zasněžováním. Večer můžete s přáteli strávit ve společenské místnosti se stylovým nábytkem při světle petrolejek. V létě lze využít sportovního hřiště za chalupou nebo posedět u táboráku. Děti zde mají k dispozici pískoviště. V horkých letních dnech se dá osvěžit v horském potoku, který teče přímo před chatou.

Místo je ideální pro pěší túry, okolní lesy jsou plné borůvek a hub. Dostupná jsou i další známá místa Jesenických a Rychlebských hor, jako třeba Ramzová, Petříkov či Králický Sněžník, v zimě se sjezdovkami a v létě například s unikátní bobovou dráhou v Petříkově. Medvědí chata má své kouzlo a pokud ke svému pobytu nepotřebujete zrovna čtyřhvězdičkový hotel s plnou penzí, jistě nebudete zklamáni.

Místo a příjezd

Chata se nachází na cestě mezi vesnicí Kunčice a horským hotelem Paprsek.
Souřadnice GPS jsou  50° 13' 36,77'' N   16° 58' 30,569'' E.

Pokud cestujete autem, projedete městem Hanušovice směrem na Staré město pod Sněžníkem. Ze Starého Města pod Sněžníkem pojedete směrem na Kunčice, kterými projedete a budete pokračovat lesní asfaltovou cestou směrem na hotel Paprsek. Po cca 5 kilometrech jízdy lesem od Kunčic uvidíte po levé straně mostek a kousek za ním Medvědí chatu.
V zimním období se doporučuje používání sněhových řetězů.

Pro pěší se doporučuje cesta z Ramzové, odtud po červené značce směrem na Paprsek a dále pak na Růžovou boudu a Medvědí chatu, nebo z Palaše po silnici směrem na Kunčice.

Kontaktní osoby

Pro další podrobnosti a domluvu ubytování pro členy a hostující členy kontaktujte správce.

Hlavní správce:
Richard Havelka
Mobil:
Email:

Fotografie chaty a okolí