registrace | zapomenuté heslo

Nástěnka

Na tomto místě můžete podobně jako na nástěnce v klubovně najít různé informace a sdělení, plakáty a pozvánky na různé akce pořádané buď v rámci VHS, nebo i jinde. Informace se sem vystavují nejčastěji podle domluvy se správcem serveru. Umístit je sem mohou i členové výboru. Pokud chcete něco na nástěnce zveřejnit a nehodí se to umístit např. do kalendáře akcí nebo do diskuse, neváhejte svůj příspěvek poslat emailem nebo přes webový kontaktní formulář.

Placení příspěvků na rok 2021

Ahoj kamarádi,
množí se mi dotazy na placení příspěvků pro následující rok 2021. Vzhledem k aktuální situaci jsme se rozhodli, ačkoli bych vás všechny ráda opět viděla, že se tento rok bude platit POUZE BANKOVNÍM PŘEVODEM na účet oddílu. Bude to pro mnohé změna, průkazy ČHS letos bohužel nebudu vyřizovat vůbec (viz níže). Věřím ale, že to zvládneme a předem vám děkuji za spolupráci a shovívavost.

Zde jsou všechny potřebné informace ohledně plateb:

 • Číslo účtu oddílu: 1349843339/0800
 • Prosím, pokud možno, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno a příjmení.
 • Možné je platit do konce března 2021.

 

Výše členských příspěvků VHS:

 • řádný člen starší 15ti let platí 300 Kč,
 • rodinné členství pro manželský pár je 300 Kč + 150 Kč (tedy dohromady za oba členy 450 Kč),
 • důchodci 150 Kč,
 • členové mladší 15ti let zdarma,
 • náhrada brigády, pokud nemáte odpracováno, je 600 Kč (nevztahuje se na důchodce, děti do 15ti let a druhého z manželů).

Vše potřebné najdete na této stránce: https://www.vhsbrno.cz/profil/index.php

 

Členství v Českém horolezeckém svazu:

 • Zde bude trošku změna a doufám, že vám to nebude činit potíže. Průkazy ČHS si totiž pro rok 2021 bude vyřizovat každý SAMOSTATNĚ na eshopu horosvazu: https://www.horosvaz.cz/shop/
 • Je to velmi jednoduché, všechny informace o výši členských poplatků za ČHS najdete na eshopu. Výhodou je, že vám průkaz přijde poštou přímo k vám domů a nemusíte se kvůli tomu tahat na klubovnu.
 • Nezapomeňte zadat číslo našeho oddílu 277.

 

V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat na email kristyna@hrbacek.info, případně telefonicky na číslo 737557301. Přes Facebook mi prosím raději nepište, nemusela bych si toho všimnout.

Bohužel nebudu schopna dát vám razítko do vašich členských průkazů, ale pokud ho budete z nějakého důvodu opravdu nutně potřebovat, obraťte se na mě a určitě se nějak domluvíme. Na jaře, až bude situace příznivější, plánuji vypsat termín, kdy budu na klubovně a můžete si přijít pro razítka, pokud je budete chtít.

 

Ještě jednou děkuji za pochopení a těším se na vás v budoucnu.

Kristýna

 

Lezecká soutěž


Po diskusi výboru jsme se rozhodli finančním příspěvkem podpořit i lezení venku, abychom nedotovali jen lezení na stěně.
Tím bychom také rádi oživili lezecké deníčky na našem webu (https://www.vhsbrno.cz/vystupy/), které by měly sloužit jako zdroj informací k lezeným cestám a oblastem.

Systém dotací
Výstupy zapsané do lezeckého deníčku na webu jsou hodnoceny stávajícím bodovým systémem, který zohledňuje obtížnost cesty, délku, styl apod. Celkový rozpočet pro rok 2020 je 22 500 Kč. Od této částky se bude odvíjet výše dotace na 1 bod.
Po ukončení lezecké soutěže k 31.12.2020 bude sečtený celkový počet bodů a stanoví se hodnota jednoho bodu. Výsledná dotace se zúčastněným připíše na konto Sport.
Protože by tyto dotace duplikovaly vyhodnocení lezecké soutěže v kategorii „Nejaktivnější lezec/lezkyně“, bude tato kategorie zrušena a vyhlašovat se budou pouze kategorie „Nejhodnotnější výstup na skalkách/horách/písku“.

Jaké zápisy se hodnotí/počítají?
Hodnotí se: OS, OSF, RP, PP
AF – pouze hory a písky
Ostatní AF, za vůdcem, pytel se nehodnotí
Opakované výstupy – ano

Zavedení této dotace berte prosím jako pokus o podporu lezení venku. Po čase systém vyhodnotíme a provedeme potřebné změny, např. úprava bodování, vylepšení databáze cest, výše dotace. Výbor VHS rád přijme jakékoliv zpětné reakce, nápady. Pokud k tomu budete něco mít, tak se klidně obraťte na členy výboru. Prosíme však o konstruktivní diskuzi.

 

 

Zvýhodněné ceny členství/pojištění ÖEAV na rok 2021

Kancelář OEAV.CZ (V-tour) opět nabízí pro členy VHS Brno pojištění u Österreichischer Alpenverein za výhodné ceny.

 

Kontakt:
Alpenverein OEAV.CZ
Údolní 57, 602 00, Brno 
Tel. 606 075 575
otevřeno: po – čt 9:00 – 18:00, pá 9:00 – 16:00
clenstvi@oeav.cz
www.oeav.cz

Výbor VHS hledá hlavního správce na Blatiny

Výbor Vysokohorských sportů Brno hledá hlavního správce na Blatinách. Předpokladem je členství ve VHS (není nutnou podmínkou). Dále pak je předpokladem pracovitost a spolehlivost, schopnost řešit problémy s provozem chalupy a její zařízení, základní zvládnutí komunikační technologie a příslušné účetní agendy. Jako nezbytné se jeví dobré komunikační schopnosti, flexibilita, iniciativa jakož i určitá dávka „otrlosti“.

Povinností hlavního správce je zejména zajistit obsazenost chalupy, rozdělení služeb mezi ostatní správce, vedení evidence tržeb a brigád. Zajistit nebo provádět týdenní úklid, jakož i drobné opravy zařízení, zadávat požadavky na rozsáhlejší opravy.

Práce hlavního správce je přiměřeně odměňována. K výhodám správcování patří také volné užívání správcovského bytu.

Kdo má zájem o bližší informace prosím kontaktujte předsedu nebo některého člena výboru.

Zájemci o funkci hlavního správce se prosím dostavte na některou ze schůzí výboru do konce května a seznamte nás s vaší představou výkonu funkce. Výbor uvítá v tomto směru určitou dávku iniciativy a inovace.

Na základě posouzení zájemců, výbor vybere hlavního správce.

Pojištění pro členy ČHS


Cestovní pojištění UNIQA:
Je poskytováno na základě rámcové smlouvy mezi ČHS a pojišťovnou UNIQA, a.s. Vztahuje se i na horolezectví, skialpinismus a další outdoorové aktivity včetně vodáctví. Pojištění je možné zakoupit pouze prostřednictvím sekretariátu ČHS.

https://www.horosvaz.cz/cestovni-pojisteni/

Úrazové pojištění:
Vztahuje se na sportovní svazy a sportovní kluby sdružené v České unii sportu (ČUS), tj. i na ČHS a jeho členy, na základě smlouvy mezi Českým olympijským výborem (ČOV) a pojišťovnou Kooperativa. Pojištění je automatickou součástí členství v ČHS, není možné je individuálně objednat. Vztahuje se pouze na pojistné události při organizovaných akcích.

https://www.horosvaz.cz/pojisteni-pro-cleny/urazove-pojisteni/

ČHS TRIO:
Představujeme vám nový balíček služeb ČHS Trio, který při svých aktivitách oceníte. Přináší vám vše, co můžete potřebovat – od spolehlivého pojištění přes 50% slevy na ubytování v alpských chatách po celé Evropě až po členské výhody Českého horolezeckého svazu. 

Co přesně ČHS Trio obsahuje?

Cestovní pojištění UNIQA

Unikátní pojištění vzniklo ve spolupráci ČHS s Pojišťovnou UNIQA a.s. Lze ho sjednat pouze prostřednictvím sekretariátu ČHS, nikoli v pobočce pojišťovny.
Jedná se o celoroční pojištění, které se vztahuje i na horolezectví, vysokohorskou turistiku, ferraty, skialpinismus, vodní sporty, ježdění na horských kolech, kitting a další sporty, včetně účasti na sportovních soutěžích.Výhody:Pojištění se vztahuje na jakýkoli pobyt v zahraničí. Nejen lezení, ale i pobyt u moře, poznávací zájezd, ozdravný pobyt, kurz či školení v zahraničí.Pojistné částky do 2 milionů Kč na léčebné výlohy a asistenční služby.Krytí nákladů na záchranné operace (horská služba, využití vrtulníku).Pojištění není omezeno nadmořskou výškou, ve které k případnému incidentu dojde.

Ubytování v alpských chatách a další výhody
V rámci balíčku získáváte členství v Slovinském horolezeckém svazu (PZS – Planinska zveza Slovenije), díky kterému můžete využít až 50% slevy na ubytování ve více než 1300 alpských chatách v Rakousku, Německu, Francii, Itálii, Švýcarsku, Španělsku, Slovinsku, a dokonce i Lichtenštejnsku.

Členství v ČHS

Lezete rádi po skalách? Český horolezecký svaz se stará o váš komfort a bezpečnost při lezení. Členstvím se tak podílíte na údržbě skalních oblastí po celé České republice.

http://www.horosvaz.cz/chs-trio/

Seznam úkolů a prací na Blatinách

Kamarádi brigádníci.

Nyní máte možnost si vybrat co budete na brigádě dělat. Do sekce Blatiny byl přidán seznam úkolů a prací, které je nutno na Blatinách zajistit. (Seznam je viditelný až po přihlášení.) Jsou v něm obsaženy jak práce jednoduché, tak vysoce kvalifikované. Vybírejte si přednostně úkoly s prioritou 1 a 2 (1-nejvyšší, 5-nejnižší). Náročné úkoly je vhodné plnit ve skupinách a rozdělit do etap.

Se záměrem vzít si nějaký úkol za svůj kontaktujte prosím dostatečně dopředu správce a výbor VHS.
Pomožte Blatiny zútulnit pod heslem - HOROLEZCI SOBĚ.

Výbor VHS